menuclose

Warsztaty fotografii noworodkowej

Warsztaty noworodkowe

Fotografią noworodkową zajmuję się od ponad 6 lat. W tym czasie zdobyłam ogrom doświadczenia w pracy z Maluszkami oraz Rodzicami. Wielokrotnie doskonaliłam swoją wiedzą i umiejętności na warsztatach noworodkowych prowadzonych przez polskich i zagranicznych fotografów.

Styl, w którym obecnie pracuję, jest najbliższy mojemu sercu.
Prostota, delikatność, minimalizm.
To jest baza moich sesji i moich zdjęć. Zawsze szykując się do sesji przygotowuję taką bazę, w której dziecko będzie nr 1 a nie ogrom dodatków i kolorów dookoła niego.

W trakcie sesji podążam za dzieckiem. Staram się stworzyć takie warunki, żeby dziecko czuło się bezpiecznie i komfortowo. Moje sesje zazwyczaj są bardzo różnorodne w ilości stylizacji i kadrów, a zarazem dość sprawnie przeprowadzone.
Najczęściej zamykam się w 2,5 godzinach sesji. W tym czasie wykonuję pełen zakres ujęć z rodzicami i rodzeństwem, ujęcia z góry, zdjęcia w 3-4 propsach oraz 3-4 ułożenia na beanbagu.


W trakcie warsztatów przeprowadzę Cię przez całą moją sesję. Pokażę krok po kroku jak pracuję i układam maluszka.

Zobaczysz każdy krok mojego workflow.

Podpatrzysz na to jakich używam akcesoriów do układania dzieci.

Zobaczysz jak tworzę moje stylizacje.

Pokażę ci jak współpracuję z rodzicami i zdradzę co robię, żeby zachęcić rodzeństwo maluszka do współpracy.

Po sesji zobaczysz jak wygląda moja selekcja zdjęć oraz ich edycja. Moi kursanci otrzymają ode mnie zestaw akcji na których sama pracuję.

Kursanci otrzymują ode mnie praktyczny podręcznik, w którym są opisane ułożenia które wykonuję oraz zdjęcia przygotowanego beanbaga oraz propsów.

Po warsztatach z każdym z kursantów spotykam się na konsultacji online przez skypa, na której omawiamy jego samodzielną sesję oraz wykonane podczas niej kadry. Czas spotkania to max. 90 minut.

Cena:
– warsztaty indywidualne w Zielonej Górze 2000 zł,
– warsztaty indywidualne u Ciebie w studiu 2600 zł,
– warsztaty grupowe 1500 zł

Istnieje możliwość dofinansowania do 50-80% ceny warsztatów.
Rezerwacja miejsca po wpłacie zadatku 500 zł.

Terminarz warsztatów grupowych na rok 2022:
– Warszawa 25.04.2022 r.
– Wrocław 28 i 29.05. 2022 r.
– Trójmiasto 10 i 11.06.2022 r.
– Poznań 25.06.2022 r.

Harmonogram warsztatów:
– 9:00-10:00 – przygotowanie studia oraz omówienie wykorzystywanych akcesoriów do sesji, praca z lalką- omówienie ustawień aparatu w trybie manualnym,- omówienie ustawień lampy błyskowej, rodzajów wykorzystywanych modyfikatorów oraz kąta padania światła,
– 10:00- 15:00 dwie sesje noworodkowe przeprowadzone przez prowadzącą warsztaty podczas których wykonywane są zdjęcia: rodzinne, na rękach rodziców, samego noworodka w propsach oraz ułożenia noworodka na kocykach,
– 15:00-16:00 – przerwa obiadowa
– 16:00-17:00- omówienie przebiegu sesji, wyjaśnienie wątpliwości, odpowiedź na pytania związane z sesją,
– 17:00-18:30- edycja wybranych zdjęć w programach Adobe Lightroom oraz Adobe Photoshop,
– 18:30-19:00- podsumowanie warsztatu, odpowiedzi na zadane przez kursantów pytania,
– w ciągu 30 dni od warsztatów- konsultacja online, po samodzielnie przeprowadzonej przez kursanta sesji, na spotkaniu online omówienie wykonanych przez niego zdjęć, zwrócenie uwagi na błędy i odpowiedź na pytania, które się pojawiły po przeprowadzeniu tej sesji.

Po warsztatach moich kursanci otrzymują ode mnie podręcznik w którym szczegółowo pokazuję i opisuję ułożenia Maluszka na rękach rodziców, w propsach oraz na beanbagu. Otrzymują również ode mnie zestaw akcji na których pracuję podczas edycji zdjęć.

Ania Olszewska Fotografia

Zielona Góra, Świebodzin, Nowa Sól, Sulechów, lubuskie